DW узнала о критической ситуации в энергосфере Украины
12.09.2015
Україна входить в осіньо-зимовий період з абсолютно неготовою енергосистемою, відзначається критична ситуація у газовій, електроенергетичній і вугільній сферах.
Про це розповідає в інтерв’ю DW колишній член НКРЕКП, нині виконавчий директор інвестиційної компанії Concorde Capital Андрій Герус.
За його словами, наразі газова ситуація досить складна в Україні при сьогоднішніх обсягах в 14,7 млрд куб. м газу, тоді як потрібно хоча б 16-17 млрд. Однак все не так критично, оскільки уряд з Міненерговугілля проводять активну роботу для забезпечення українців необхідним запасом блакитного палива для комфортного проходження опалювального сезону.
Герус вважає, що цієї зими можуть виникнути серйозні проблеми внаслідок нестачі запасів вугілля.
'Ситуація з вугіллям критична: запаси на складах становлять 1,4 мільйонів тонн, хоча станом на середину жовтня має бути не менше трьох мільйонів, що вже є нереальним. Вугілля треба завозити будь-якими способами і через зону АТО, і через Росію. Утім, будь-якої миті цей шлях може бути обмежений або через бойові дії, або через політичне рішення Росії', - пояснює він.
Читайте также: Яценюк призвал Раду на следующей пленарной неделе проголосовать за списание долга и повышение соцстандартов
Залишається відкритим також питання з імпортом електроенергії, яку раніше не доводилося купувати внаслідок надлишку генеруючих потужностей. На сьогодні цих запасів в України немає, відновлення закупівель в Росії, каже експерт, свідчить про те, що вже на початку вересня недостатньо запасу палива.
'Що буде в опалювальний сезон? У зв’язку з дорогим газом споживачі 'сядуть на розетку', і це, скоріше за все, призведе до вимушеного обмеження споживання, тобто 'віялових відключень'. Альтернативних варіантів закупівлі (крім як у Росії - ред.) електроенергії у нас немає', - констатує Герус, додаючи, що це штовхає державу у пряму залежність від РФ, позбутися якої буде набагато складніше, ніж у газовому питанні.
На його думку, Україні вже зараз слід якомога швидше займатися питанням підготовки до зими.
'У довгостроковому періоді потрібно зменшити використання вугілля марки А. Це можна зробити за рахунок збільшення станцій, що працюють на марці Г, альтернативних джерелах. Окрім того, має бути чітке правило, що накопичення вугілля на складах починається у квітні-травні, а не в серпні, тоді таких проблем у нас не буде', - пояснює Герус.
Архитектура
Дизайн интерьеров
Стройматериалы
Парки мира
Австрия. Розарий в Бадене-Бадене
Баден — небольшой курортный городок на востоке Австрии, известный своими многочисленными термальными источниками. Он находится примерно в часе езды от Вены и славен богатой историей.
Пирогово
Стоит посмотреть, потому что:
- это самый большой музей архитектуры и быта под открытым небом в Восточной Европе
- здесь легче всего окунуться в национальную атмосферу и вдохновиться на создание экстерьера в национальном украинском стиле
- на территории музея находится уникальная хата, построенная из деревянного сруба еще в 1587 годуСША. Skyland
Ботанический сад встретил нас теплым осенним дождем. Посетителей было мало, поэтому неспешно и без суеты по мокрым дорожкам началось наше путешествие в мир зелени, архитектуры и истории.
Испания. Барселона. Розарий Сервантеса
Заслуживает внимания, потому что:
- здесь реализована идея сада-музея, сада-коллекции видов и сортов роз от времен их появления в Европе до последних достижений мировой селекции;
- автор проекта сада использовал покатый рельеф, распределив секции сада на террасах;
- удачно использованы приемы стилизации под средневековые испанские сады и виноградники.Французское барокко. Водные феерии в регулярных садах. Часть 1
Вода в регулярных садах Франции, пожалуй, впервые в истории архитектуры, составила основу пространственной композиции. Эти сады существенно отличаются от регулярных садов Италии эпохи Возрождения, потому что именно во французском барокко было достигнуто совершенство в работе в регулярном пространстве.
Массандровский парк
Стоит посмотреть, потому что:
- это яркий пример классического регулярного французского парка
- дворец и парк были самой любимой резиденцией Александра III
Комментарии
Оставить комментарийВы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.