ДСТУ Б В.2.1-7-2000 (ГОСТ 20276-99) Грунти. Методи польового визначення характеристик міцності і деформованості

Передмова

1 РОЗРОБЛЕНИЙ
Державним підприємством - Науково-дослідним, проектно-вишукувальним і конструкторсько-технологічним інститутом основ і підземних споруд (НИИОСП) ім. Герсеванова за участю Виробничого і науково-дослідного інституту з інженерних вишукувань у будівництві (ПНИИИС) і Державного дорожнього науково-дослідного інституту (СоюздорНИИ) Російської Федерації
ВНЕСЕНИЙ  Держбудом Росії
2 ПРИЙНЯТИЙ
Міждержавною науково-технічною комісією з стандартизації і технічного нормування в будівництві (МНТКБ) 2 грудня 1999р.
3 НА ЗАМІНУ
ГОСТ 20276-85, ГОСТ 21719-80,
ГОСТ 23253-78, ГОСТ 23741-79
4 ВВЕДЕНИЙ
наказом Держбуду України від 9 жовтня    2000 р. № 226
Цей стандарт не може бути повністю або частково відтворений, тиражований та розповсюджений як офіційне видання без дозволу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України

Чинний від 2001-03-01

1 ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ

Даний стандарт встановлює методи польового визначення характеристик міцності і деформованості грунтів при їх дослідженні для будівництва.

2 НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ

У даному стандарті використані посилання на такі стандарти:
ГОСТ 5180-84    Грунты. Методы лабораторного определения физических характеристик
ГОСТ 12071-84    Грунты. Отбор, упакорвка, транспортирование и хранение образцов
ГОСТ 12536-79    Грунты. Методы лабораторного определения гранулометрического (зервнового) и микроагрегатного состава
ДСТУ Б В.2.1-5-96(ГОСТ 20522-96)    Грунти. Методи статистичної обробки результатів випробувань
ГОСТ 27751-88    Надежность строительных конструкций и оснований. Основные положения по расчету
ДСТУ Б В.2.1-8-96(ГОСТ 30416-96)    Грунти. Лабораторні випробування. Загальні положення
ДСТУ Б В.2.1-6-2000(ГОСТ 30672-99)    Грунти. Польові випробування. Загальні положення

3 ВИЗНАЧЕННЯ

Основні терміни, які використовуються у даному стандарті, та їх визначення наведені в ГОСТ 30416 та ГОСТ 30672.

4 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

4.1 Даний стандарт встановлює такі методи польового визначення характеристик міцності і деформованості грунтів:
- випробування штампом, випробування радіальним пресиометром, випробування лопатевим пресиометром, випробування плоским дилатометром, випробування самозабурюваним лопатевим пресиометром гірляндного типу, зріз ціликів грунту, обертальний, поступальний і кільцевий зрізи - для не-мерзлих грунтів;
- випробування гарячим штампом - для мерзлих грунтів.
Примітка. За спеціальним завданням можуть застосовуватись інші методи випробувань і конструкції приладів, що забезпечують моделювання процесів навантажування грунту.
4.2 Загальні вимоги до польових випробувань грунтів, обладнання і приладів, підготовки майданчиків і виробок для випробування наведені в ГОСТ 30672.
4.3 Випробування грунту проводять в гірничих виробках (розчистках, котлованах, шурфах, штреках, бурових свердловинах тощо) або в масиві грунту при збереженні природної будови грунту. Схеми випробувань для визначення характеристик деформованості наведені в додатку А.
4.4 При проходженні дослідної свердловини забороняється застосування ударно-канатного, вібраційного та шнекового буріння, починаючи з відмітки на 1 м вище ділянки, на якій буде проводитись випробування. На цій ділянці свердловину слід проходити обертальним способом з допомогою колонкової труби, оббурювального ґрунтоноса або бурової ложки, частота обертання яких не повинна перевищувати 60 об/хв, осьове навантаження на буровий наконечник - не більше 0,5 кН.
4.5 При бурінні свердловин для випробування грунту нижче рівня підземних вод не допускається зниження рівня підземних вод у свердловині. 2
4.6 Проміжок часу між закінченням буріння дослідної свердловини і початком випробування грунту вище рівня підземних вод не повинен перевищувати 2 год, нижче рівня підземних вод - 0,5 год. Виняток складають випробування грунту штампами, при яких за вказаний час необхідно тільки встановити штамп на вибій виробки.
4.7 Проходку гірничих виробок у мерзлих грунтах належить здійснювати до потрібної за умовами випробувань глибини, але не менше глибини максимального сезонного відтавання, а в умовах незливаної вічномерзлої товщі - до верхньої межі цієї товщі.
4.8 Мінімальна товщина однорідного шару грунту, який випробовується, повинна складати не менше двох діаметрів штампа при випробуванні грунту штампом і 1,5 висоти робочого наконечника при випробуванні грунту пресиометрами, дилатометрами і на зріз у свердловинах і в масиві.
4.9 На позначці випробування грунту в свердловинах і інших виробках повинні бути відібрані зразки і в лабораторних умовах визначені фізичні характеристики: гранулометричний склад за ГОСТ 12536, вологість і щільність грунту, щільність часток грунту, вологість на межі розкочування і текучості за ГОСТ 5180, а також обчислені щільність сухого грунту, коефіцієнт пористості, ступінь вологості, число пластичності і показник текучості.
4.10 Зразки грунту для визначення його фізичних характеристик слід відбирати на відстані не більше 3 м від осі виробки для проведення випробувань.
4.11 У процесі випробувань ведуть журнали за формами, наведеними у додатку Б.

5 МЕТОД ВИПРОБУВАННЯ ШТАМПОМ

5.1 Суть методу
5.1.1 Випробування грунту штампом проводять для визначення таких характеристик деформованості:
- модуля деформації Е для великоулам-кових грунтів, пісків, глинистих, орга-номінеральних і органічних грунтів;
- початкового просадного тиску рsl, відносної деформації просідання ?sl для просадних глинистих грунтів при випробуванні із замочуванням, крім набухаючих і засолених грунтів при вип робуванні із замочуванням.
5.1.2 Характеристики визначають за результатами навантажування грунту вертикальним навантаженням у вибої гірничої виробки з допомогою штампа.
Результати випробувань оформлюють у вигляді графіків залежності осідання штампа від навантаження.

Скачать полную версию ДСТУ Б В.2.1-7-2000 (ГОСТ 20276-99) Грунти. Методи польового визначення характеристик міцності і деформованості

К разделу "Нормативы строительства фундамента"

К разделу ДСТУ "Услуги, объекты"


Строительно-монтажные работы:

топ
Торговые точки Ампир-Авант
топ
Летние площадки Ампир-Авант
топ
Кладка 1,5 кирпича Goodmaster
топ
Шатры , Беседки Ампир-Авант
 

Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.