Відкриття гавані р. Шпреє

Автор: Олівер Ґьорнандт, Томас Вішак

Партнери проекту: Hamburg Port Authority, Державна служба із захисту довкілля й розвитку міського середовища
Реалізація: 2010–2013 рр.

Організатори IBA Hamburg переконані в тому, що «стрибок через Ельбу» не буде успішним, якщо простір портової акваторії Шпреєгафен так і залишиться недоступним для мешканців прилеглих житлових кварталів та відвідувачів островів. Йдеться про невеликий шматок території, що ним опікується адміністрація гамбурзького порту, надійно відгороджений від решти міста високим парканом. На думку місцевих громадських організацій така політика відрізання вільного простору насправді лише стоїть на заваді гідній взаємодії міста й природного середовища.
У зв’язку із цим у рамках Міжнародної будівельної виставки було ініційовано кампанію поступового демонтажу огорожі. Так, влітку цього року на території Шпреєгафен для пішоходів і велосипедистів зробили перші проходи, кількість яких з часом має зрости – аж до повного відкриття території. Реалізації цієї кінцевої мети сприятимуть організація тимчасових сцен вздовж паркану, а також проекти використання причалів, розроблені в рамках громадського конкурсу ідей. До 2013 року Шпреєгафен має стати посправжньому «вільною гаванню».

Опис до фото:

  • Фото 1: Олівер Ґьорнандт, Томас Вішак «Паркан», 2009. Проект в рамках «академії іншого міста»;
  • Фото 2: Генеральний план;
  • Фото 3: Проект організації велосипедних та пішохідних маршрутів на ельбських островах загальною довжиною близько 30 км.


Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.

Смотрите также