ДСТУ Б В.2.7-89-99 (ГОСТ 12801-98) Матеріали на основі органічних в'яжучих для дорожнього і аеродромного будівництва

Передмова

1  РОЗРОБЛЕНИЙ
Корпорацією "Трансстрой", Державним дорожнім науково-дослідним інститутом "СоюздорНИИ" Російської Федерації
ВНЕСЕНИЙ
Держбудом Росії
2  ПРИЙНЯТИЙ
Міждержавною науково-технічною комісією із стандартизації, технічного нормування і сертифікації у будівництві (МНТКБ) 12 листопада 1998 р.
3  ВВЕДЕНИЙ
Наказом Держбуду України № 248 від 13 жовтня 1999 р. на заміну ГОСТ 12801-84
Даний державний стандарт України не може бути повністю або частково відтворений, тиражований і розповсюджений як офіційне видання без дозволу Держбуду України

Чинний від 2000-01-01

1 ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ

Даний стандарт розповсюджується на суміші асфальтобетонні, органомінеральні, грунти, закріплені органічними в'яжучими, і асфальтобетон, що використовуються для влаштування покриттів і основ автомобільних доріг, аеродромів, міських вулиць і площ, доріг промислових підприємств, і встановлює методи їх випробувань.
Методи використовують при підбиранні складу і контролі якості готових органо-мінеральних, асфальтобетонних сумішей (далі - сумішей), закріплених органічними в'яжучими грунтів (далі - закріплених грунтів) шляхом випробування лабораторних зразків, вирубок і кернів, відібраних безпосередньо з покриття або основи.

2 НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ

Стандарти, посилання на які використані у даному стандарті, наведені у додатку А.

3 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

3.1 Зразки зважують на лабораторних вагах загального призначення 4-го класу точності за ГОСТ 24104 з похибкою зважування, що допускається, 0,1% маси, якщо у методі не дані інші вказівки. Масу зразків визначають у грамах з точністю до другого десяткового знака.
3.2 Результати випробувань розраховують з точністю до другого десяткового знака методом округлення, якщо не дані інші вказівки відносно точності обчислень. У разі проведення паралельних випробувань розбіжність, що допускається між результатами, вказана у відповідному методі випробування.
3.3 Засоби контролю, які використовують, та допоміжне обладнання повинні пройти перевірку і атестацію за встановленим порядком. Допускається використання аналогічного імпортного обладнання.
3.4 Температура повітря у приміщенні, в якому проводять випробування, повинна бути (20±5)°С.
3.5 Вода для проведення випробувань повинна відповідати ГОСТ 23732 або ГОСТ 2874, дистильована вода - ГОСТ 6709.
3.6 При використанні як реактивів небезпечних (їдких, токсичних, займистих) речовин слід керуватись вимогами безпеки, викладеними у нормативних документах на ці речовини.
3.7 Відібрані проби сумішей і закріплених грунтів, а також виготовлені з них зразки слід зберігати у кімнатних умовах, якщо у методі випробування не дані інші вказівки.

4 ВІДБИРАННЯ ПРОБ І ПРИГОТУВАННЯ СУМІШЕЙ У ЛАБОРАТОРІЇ

4.1 Відбирання проб при приготуванні сумішей і закріплених грунтів у виробничих змішувальних установках починають не раніше ніж через 30 хв після початку випуску суміші. Для випробувань необхідно відібрати об'єднану пробу, складену з трьох-чотирьох ретельно перемішаних між собою точечних проб.
Відбирання точечних проб сумішей і закріплених грунтів виконують залежно від продуктивності змішувача з інтервалом від 15 до 30 хв. Точечні проби відбирають безпосередньо після вивантаження суміші із змішувача або накопичувального бункера.
При виконанні робіт змішуванням на дорозі точечні проби відбирають після проходження грунтозмішувальної машини або дорожньої фрези через 100 -150 м.
При проведенні споживачем контрольних випробувань відбирання проб проводять з кузовів автомобілів, при цьому з одного або кількох автомобілів залежно від об'єму партії, що поставляється, відбирають три-чотири точечні проби для однієї об'єднаної проби.
Маса об'єднаної проби сумішей і закріплених грунтів залежно від розміру зерен мінерального матеріалу повинна бути не менше вказаної у таблиці 1.

Скачать полную версию ДСТУ Б В.2.7-89-99 (ГОСТ 12801-98) Матеріали на основі органічних в'яжучих для дорожнього і аеродромного будівництва

К разделу ДСТУ "Сыпучие, вяжущие, смеси"


Строительно-монтажные работы:

топ
Выявление дефектов в гидротехнических сооружениях и разработка мероприятий по их устранению Проектно-монтажная компания «РЫБПРОМСЕРВИС».
топ
Торговые точки Ампир-Авант
 

Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.