ДСТУ Б В.2.1-6-2000 (ГОСТ 30672-99) Грунти. Польові випробування. Загальні положення

Передмова

1 РОЗРОБЛЕНИЙ
Державним підприємством - Науково-дослідним, проектно-вишукувальним і конструкторсько-технологічним інститутом основ і підземних споруд (НИИОСП) ім. Герсєванова за участю Виробничого і науково-дослідного інституту з інженерних вишукувань у будівництві (ПНИИИС) і Державного науково-дослідного дорожнього інституту (СоюздорНИИ) Російської Федерації
ВНЕСЕНИЙ
Держбудом Росії
2 ПРИНЯТИЙ
Міждержавною науково-технічною комісією із стандартизації і технічного нормування в будівництві (МНТКБ) 2 грудня 1999 р.
3 ВВЕДЕНИЙ ВПЕРШЕ
  Наказом Держбуду України від 9.10.2000 р.
  № 226
Цей державний стандарт України не може бути повністю або частково відтворений, тиражований і розповсюджений як офіційне видання без дозволу Держбуду України

Чинний від 2001-01-01

1 ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ

Цей стандарт установлює загальні вимоги до методів польового визначення  характеристик фізико-механічних властивостей грунтів при  їх дослідженнях для будівництва.

2 НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ

В цьому стандарті використані посилання  на такі стандарти:
ДСТУ Б В.2.1-1-95(ГОСТ 5686-94)    Грунти. Методи польових випробувань палями  
ДСТУ Б В.2.1-2-96(ГОСТ 25100-95)    Грунти. Класифікація 
ДСТУ Б В.2.1-3-96(ГОСТ 30416-96)    Грунти. Лабораторні випробування. Загальні положення   
ДСТУ Б В.2.1-4-96(ГОСТ 12248-96)    Грунти. Методи лабораторного визначення характеристик міцності і деформованості
ДСТУ Б В.2.1-5-96(ГОСТ 20522-96)    Грунти. Методи статистичної обробки результатів випробувань    ГОСТ 20522-96    Грунты. Методы статистической обработки результатов испытаний
ГОСТ 27217-87    Грунты. Метод полевого определения удельных касательных сил морозного пучения

З ВИЗНАЧЕННЯ

В цьому стандарті застосовують терміни. наведені в ГОСТ 5686, ГОСТ 12248, ГОСТ 25100, ГОСТ 27217, ГОСТ 30416.

4 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

4.1 Метод визначення характеристик фі-зико-механічних властивостей грунтів установлюють у програмі випробувань в залежності від стадії проектування, ґрунтових умов, виду і рівня відповідальності будинків і споруд, що проектуються.
4.2 Галузь використання методів польових випробувань грунтів у залежності від виду грунту наведена в додатку А.
4.3 Польові випробування проводять безпосередньо на поверхні грунту, в масиві грунту або в дослідних гірських виробках (котлованах, шурфах, дудках або бурових свердловинах).
4.4 Майданчик, який вибраний для проведення випробувань грунтів або закладання гірської виробки, повинен бути спланований і обведений водовідвідною канавою. Розміри майданчика установлюють виходячи із умов розміщення виробки і установки для випробування грунту.
4.5 Точки проведення випробувань або дослідні гірські виробки закріплюють тимчасовими знаками з використанням геодезичних методів. Планово-висотна прив'язка цих точок повинна контролюватись після проведення випробування.
4.6 Випробування просідаючих грунтів, які проводять із замочуванням, слід виконувати на спеціально відведеному дослідному майданчику.
4.7 Способи проходки виробок для випробувань повинні забезпечувати збереження непорушеної будови грунту і його природної вологості.
При бурінні свердловини для випробування грунту нижче рівня підземних вод не допускається його зниження у свердловині.
При випробуванні мерзлого грунту вибій виробки зачищують до непорушеного мерзлого грунту.
4.8 У процесі проходки виробок слід вести документацію літологічної будови, а в мерзлих грунтах - і кріогенної будови товщі грунтів.
4.9 Місця проведення випробувань повинні бути захищені від проникнення поверхневих г.од і атмосферних опадів, а в зимовий час - від промерзання.
Прилади і обладнання повинні бути захищені від безпосереднього впливу сонячних променів, сильного вітру і атмосферних опадів.
4.10 При режимних спостереженнях на дослідних майданчиках необхідно не порушувати рослинний і сніговий покрови біля гірської виробки і на майданчику в цілому.
4.11 Після проведення випробувань гірську виробку, яку пройшли в процесі випробування і не передали замовнику для продовження стаціонарних спостережень, слід затампонувати грунтом і за необхідності закріпити із відповідним маркуванням (номер виробки, організація і т.п.).
Майданчик випробування слід очистити від сміття і відновити грунтово-рослинний шар у місцях, де він був порушений в результаті випробувань грунту.
4.12 За результат випробувань приймають середньоарифметичне значення паралельних визначень, передбачених для відповідного методу.
4.13 Похибка вимірювань при випробуваннях не повинна перевищувати:
-  0,1 мм - при вимірюванні деформацій грунту і відмов паль;
-  5 % - при вимірюванні навантаження, що прикладається (від ступеня навантаження);
-  0,1 °С - при вимірюванні температури грунту.
4.14 При обробці результатів випробувань модуль деформації грунту обчислюють з точністю 1 МПа при Е більше 10 МПа;
0,5 МПа при Е від 2 до 10 МПа; 0,1 МПа при Е менше 2 МПа; початковий просадочний тиск - 0,1 МПа; відносну просадочність -0,001; опір грунту зрізу - 0,01 МПа; кут внутрішнього тертя - 1°; питоме зчеплення -0,01 МПа.
4.15 Статистичну обробку результатів визначень характеристик фізико-механічних властивостей грунтів, які використовують при проектуванні основ і фундаментів будинків і споруд, виконують за ДСТУ Б В.2.1-5.
4.16 Результати польових випробувань грунту заносять в журнали випробувань, які містять дані про місце проведення випробувань і схему розташування точок випробувань або дослідних гірських виробок, опис грунту та інші необхідні характеристики грунту.
Зразки грунту для визначення цих характеристик відбирають безпосередньо в дослідних гірських виробках на позначці випробування грунту або на відстані не більше 3 м від осі виробки.
Сторінки журналу повинні бути пронумеровані, а журнал підписаний керівником польового підрозділу і виконавцями.

5 ВИМОГИ ДО УСТАНОВОК ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ВИПРОБУВАНЬ, ПРИЛАДІВ І УСТАТКУВАННЯ

5.1 Всі конструкції установок для проведення випробувань повинні бути розраховані на навантаження, яке перевищує на 20 % найбільше навантаження, що передбачене програмою випробувань.
5.2 Домкрати повинні бути попередньо відтаровані, а насосні станції гідравлічних домкратів зі шлангами перевірені на герметичність.
5.3 Після закінчення монтажу установки для проведення випробувань слід перевірити правильність і надійність складання всієї установки і її окремих вузлів, а також безпеку роботи під час випробувань.

Скачать полную версию ДСТУ Б В.2.1-6-2000 (ГОСТ 30672-99) Грунти. Польові випробування. Загальні положення

К разделу "Нормативы строительства фундамента"

К разделу ДСТУ "Услуги, объекты"


Строительно-монтажные работы:

топ
Бассейны из стеклопластика, Бассейны живорыбные Проектно-монтажная компания «РЫБПРОМСЕРВИС».
топ
Оборудование для рыбоводства, СОВРЕМЕННОЕ ОБОРУДОВАНИЕ И ИНВЕНТАРЬ ДЛЯ РЫБНЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ ИЗ ФЕРМЕРСКИХ ХОЗЯЙСТВ ИЗ ЕВРОПЫ, Аппараты лоточные инкубационные Проектно-монтажная компания «РЫБПРОМСЕРВИС».
 

Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.