Водоплавний виставковий центр IBA DOCK

Автор: IBA Hamburg

Реалізація: 2010 рік

Успішне впровадження планувальних експериментів, що ними опікується IBA Hamburg, передбачає, що сама виставка як організація є не тільки розпорядником, але й повноцінним учасником цих процесів. А з цього випливає необхідність бути піонером у найсміливіших і найризикованіших починаннях. Власне, у такому ключі, очевидно, і слід оцінювати переїзд адміністрації виставки в будівлю IBA DOCK, що відкрилася навесні цього року в одній із гамбурзьких гаваней.
Головною особливістю споруди, що поєднує офісні приміщення з виставковим центром, є її гнучке розташування на воді, що стало можливим завдяки спеціально сконструйованому водоплавному понтону-фундаменту. Понтон має модульну, швидкозбірну конструкцію, що включає елементи з полегшеного бетону та сталі. Він прикріплений до причальних стовпів так, що будівля здіймається або опускається відповідно до зміни рівня води. Завдяки цій конструкції вдалося відмовитися від використання традиційних водозахисних елементів, таких, як дамби, що, на думку планувальників, сприятиме реалізації стратегії пристосування до кліматичних змін.
Не менш інноваційною є енергетична складова IBA DOCK, що відповідає концепції нульового балансу. Електротеплову помпу, що видобуває енергію в процесі переробки води, доповнюють сонячні колектори на даху будівлі. Установку інших елементів нагрівання та охолодження було здійснено таким чином, щоб можна було досягнути саморегуляції клімату в середині будівлі.

Опис до фото:

  • Фото 1: IBA DOCK;
  • Фото 2: IBA DOCK;
  • Фото 3: Схема: ©Urbanista.


Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.

Смотрите также