Суть та переваги скріпленої теплоізоляції фасадів

Однією з вагомих характеристик житла в процесі експлуатації будинку є теплопровідність будівельних конструкцій та інженерних комунікацій. Чим нижча теплопровідність матеріалів, тим ліпша якість ізоляції будівлі, що істотно впливає на зменшення споживання теплоенергії; у свою чергу, це знижує забруднення навколишнього середовища викидами у повітря діоксиду вуглецю, який утворюється внаслідок згоряння палива для вироблення теплоенергії, і частково спричинює парниковий ефект. Усе це потребує вжиття кардинальних заходів щодо підвищення теплоізоляційної здатності огороджувальних конструкцій будівлі.

Одним із найефективніших вирішень цієї проблеми є додаткове утеплення стін за методом скріпленої теплоізоляції, який полягає у прикріпленні спеціальним клеєм теплоізоляційних плит до поверхні фасаду, захисті їхньої поверхні полімерцементними композиціями, армованими склосіткою, і нанесенні шару декоративної штукатурки.

Ефективність цього методу визначається такими перевагами:

  • значне підвищення теплоізоляційної здатності стін і усунення містків холоду;
  • повне оновлення фасаду та збереження його архітектурних форм;
  • можливість вирівнювання стін у площині;
  • зручність укладання теплоізоляційних плит на будь-які архітектурні елементи фасаду.

Однак не тільки ці позитивні якості має влаштування додаткової скріпленої теплоізоляції. Гігієнічність, пожежобезпечність конструкцій, поглинання шуму теплоізоляційними матеріалами, створення комфортних умов і затишку — ось неповний перелік переваг будинків із застосуванням згаданого методу утеплення стін. Найбільш поширені в будівництві дві системи утеплення стін за методом скріпленої теплоізоляції — це системи, теплоізоляційним матеріалом у яких є пінополістирол і мінераловатні плити.

Обидві системи включають низку сумішуваних між собою матеріалів Сегеsit: засоби для грунтування, клеючі і захисні суміші, штукатурки, фарби, гідрофобізуючі речовини. У будинку, в якому утеплення виконане правильно, панує відповідний мікроклімат. Узимку поверхня стін не піддається надмірному охолодженню, а в спекотні літні дні — теплоізоляція забезпечує внутрішньому простору приємну прохолоду.

При цьому конструкція будинку не зазнає температурно-вологісних деформацій. Крім того, сповільнюються процеси корозії металевих закладних деталей і арматури. Переваги методу скріпленої теплоізоляції очевидні також і в разі спорудження нових будинків. Конструкція стін може мати мінімальну товщину, оскільки температурний комфорт забезпечує легкий теплоізоляційний матеріал.

У результаті будинок буде легшим і дешевшим в експлуатації. Витрати на додаткове утеплення стін за методом скріпленої теплоізоляції окупляться вже через кілька років, оскільки витрати на опалення будинку можуть знизитися до ЗО%. Тому для власників і служб експлуатації фасадів це навіть економічно вигідно. Таке значне зниження витрат на опалення є наслідком радикального обмеження втрат тепла крізь стіни будинків.

Рис. 1.1 і 1.2 ілюструють цей ефект. Як видно з рис. 1, коли всередині будинку з неутепленими стінами температура повітря становить +20°С, а зовні стоїть мороз –10°С, то температура внутрішньої поверхні стіни буде +10°С, тобто вона значно нижча за температуру, що встановилася в приміщенні. Це зумовлює відчутне неприємне переміщення холодного повітря по приміщенню, а витрата енергії, потрібної для підтримання високої температури в приміщенні, значно збільшується.

Якщо ж стіни утеплені (див. рис. 2), такі явища відсутні, а різниця температур повітря в приміщенні і внутрішньої поверхні стіни незначна. В утепленій стіні різкий спад температури відбувається в межах теплоізоляційної плити.


Автор: Евгений Карапузов
Источник: Украинский Строительный Каталог (Секреты успешной стройки)

 

Читайте далее продолжение статьи:
Класифікація та типи скріпленої теплоізоляції фасадів >>>


Услуги:

топ
Подсвечник навесной Прованс 9*8*15 см Decor el Home
топ
Связка 5 ключей Ретро металл 10*5*23 см Decor el Home
топ
Рождественский венок, YH55894-3 Decor el Home
топ
Часы Прованс диаметр 27,5 см Decor el Home
 

Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.

Похожие статьи

  • Клинкер: сквозь стену времени

    Люди всегда стремились в город. Когда-то городские стены защищали от врага, потом город стал средоточием ремесла и торговли, затем – центром власти и роскоши. Города росли вместе с цивилизацией, и, превратившись в мегаполисы, кажется, достигли своего предела. Сегодня люди стремятся из города и мечтают о собственном доме. Среди поля, возле леса, в коттеджном городке или на окраине деревни – он может стоять в различных местах, но обязательно должен быть крепким, на века. И еще – красивым.

  • Профессиональные решения для теплоизоляции. "Мокрое" тепло

    Систему штукатурного утепления называют также системой "мокрого типа". Она напоминает огромный бутерброд с теплоизоляционным слоем из плит. Конструкция "мокрого типа" и состоит из таких основных слоев: теплоизоляционного; гидрозащитного, армированного стеклосеткой штукатурного слоя, грунтовочного и защитно-декоративного финишного. При устройстве системы также применяются клеевые смеси, различные крепежные элементы, профили и т. д.

  • Профессиональные решения для теплоизоляции. Фасад с "вентилятором"

    Навесной вентилируемый фасад — это многослойная конструкция, внешний слой которой выполняет и защитные, и декоративные функции.