Кліматополіс

Проект «Твін Пікс» в місцевості ҐеорґсвердерРеалізація концепції охорони довкілля в рамках IBA Hamburg є, ймовірно, одним із найяскравіших втілень можливостей перетворення повсякденності із застосуванням новітніх технологій, чутливих до взаємодії з природою. Саме в процесі розробки конкретних проектів засвідчують свою життєздатність численні енерговідновні декларації організаторів виставки, перетворюючись на диференційоване поле методик і технік, що мають трансформувати на краще наявний урбаністичний ландшафт ельбських островів.
«Енергетичний» розум, орієнтований на зміну способів виробництва та споживання енергії за нових кліматичних умов, глибоко просякнув всі рівні соціально-просторового проектування, що здійснюється в межах Міжнародної будівельної виставки. Його присутність відчутна як у кожному окремому проекті, так і на рівні складніших просторових утворень, таких, як міські квартали. Енерговідновна політика IBA Hamburg на рівні її практичного втілення має кілька магістральних напрямів. Серед проектів, що в майбутньому претендують на звання пам’яток нового енергозбережного ландшафту островів, слід насамперед вказати на колишнє бомбосховище й сміттєзвалище, які мають бути трансформовані в енергетичні станції, що постачатимуть електроенергію до цілих міських кварталів. Так, завдяки реконструкції із використанням сонячних батарей блокованої теплостанції з переробки біомаси та накопичувачів тепла, «Енергетичний бункер» буде в змозі забезпечувати струмом та теплом більшу частину кварталу Райгерштіґ, значно мінімізуючи при цьому кількість викидів вуглецевого газу в повітря. Колишнє сміттєзвалище в Ґеорґсвердері перетвориться на «Енергетичну гору», що вироблятиме енергію за допомогою вітряків та фотогальванічних пристроїв, забезпечуючи потреби в струмі близько двох тисяч домогосподарств.
Експериментальний характер мають проекти, розроблені для навчальних установ, таких, як центр професійної підготовки «Дім проектів» та освітній комплекс «Брама до світу». У цих будівлях для отримання енергії намагатимуться використовувати спеціальні технології виробництва горючих клітин із залученням природного газу, води та кисню, інноваційні установки зі спалення деревини, а також солатермальні й фотогальванічні пристрої. До експериментальних можна зарахувати проект із застосуванням глибинної геотермії. За попередніми розрахунками вчених, завдяки відповідним спеціальним установкам на території ельбських островів можна буде забезпечити теплом від землі близько тисячі осель.
Уже згадувані концепції постачання відновної енергії до реконструйованого центру Вільгельмсбурга й житлового поселення «Нові гамбурзькі тераси» мають на меті також і посилення соціальної інтеграції. Встановлення сонячних панелей, спорудження місцевих екологічно безпечних тепло- та електростанцій позиціонуються як спільне досягнення співмешканців – джерело громадянської гідності та автономії. Це ж таки можна сказати і про такі коопераційні проекти, як Open House, що має самоназву «спільнота з охорони клімату» (Klimaschutz-Community).
Інші кліматоохоронні ініціативи передбачають періодичний масовий збір біомаси з метою її залучення до енерговиробництва, а також використання на будівництві спеціальних «розумних» матеріалів, які сприятимуть гармонізації взаємодії із довкіллям аж до досягнення бажаної «CO2-нейтральності» поселення (тобто нульового рівня викиду вуглецевого газу).

Джерело: журнал "АСС"



Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.

Похожие статьи