Метрозони - проектування внутрішніх міських країв

Житловий квартал у Гарбурзі, арх. BIG – Bjarke Ingels GroupГамбург як і багато інших міст зіткнувся з проблемою пусток і знелюднілих місць, що протягом останніх десятиріч поширилися від країв сучасних мегаполісів до самої їхньої середини. «Сталкероподібні» місця сьогодні можна споглядати на межі між центром і внутрішніми районами; вони слугують географічними позначеннями соціально-економічних проваль, невід’ємною ознакою нерівномірності сучасного просторового розвитку.
У рамках Міжнародної будівельної виставки буде випробувано цілий арсенал засобів, покликаних повернути занепалі внутрішні зони до активного міського життя. У випадку Гамбурга йдеться насамперед про район Ведделя та припортову територію р. Шпреє. Якщо Веддель являє собою знежиттєвлений простір, охоплений автобаном і залізницею, то до порту місцеві мешканці практично не мають доступу через конфлікти між територіальними розпорядниками. Оптимістична налаштованість організаторів виставки дозволяє вірити, що такий стан речей можна змінити, вдаючись до відповідних ситуації ландшафтних, правових і будівельних засобів. У рамках тематичного напряму «Метрозони» головний акцент зроблено на відновлення ландшафту. Йдеться про організацію Міжнародної виставки садівництва в Гамбурзі 2013 року (igs, internationale gartenschau hamburg 2013), а також створення парку на набережній кварталу Райгерштіґ. Нове місто починається саме з відновлення середовища існування. Здається, це добре розуміють у Гамбурзі, де нове будівництво відбувається тільки за умови достатнього інфраструктурного та ландшафтного супроводу. Так, майбутнє поселення «Нові гамбурзькі тераси», пристосоване здебільшого під родинні потреби, знаходитиметься на схилі, прилягаючи до парку в рамках садівничої виставки. Така ж забезпеченість комплексним набором функцій характеризує новий проект Вільгельмсбурзького центру, який отримав свою назву саме тому, що окрім житлової забудови, включатиме офіси для держслужб, реконструйовану місцеву площу, модернізовану електричку, а також налагоджене водне транспортне сполучення між островами. Ще один масштабний проект – створення повноцінного міського кварталу на території Гарбурзького річкового порту – передбачає пристосування будівництва до місцевих природних умов, зокрема, врахування високої імовірністі підтоплення.
Хай там як, а реальному будівництву передує такий рушій дійсних змін, як ідеї. Йдеться про організацію кампанії зі збору думок громадян майбутнього відповідних районів, а також реалізацію тимчасових інсталяцій, пристосованих до нагальних потреб громадського відпочинку й розваг. На думку організаторів, поєднання громадської активності з мистецькими акціями сприятиме усуненню «останнього» внутрішнього кордону на території ФРН – паркану, що відокремлює від решти території річкову гавань.

Джерело: журнал "АСС"



Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.

Похожие статьи