Ситуація з попитом на ринку швидкомонтованих будівель

Швидкомонтовані будівлі

Чи готовий ринок ШМБ до активного попиту в майбутньому та яка ситуація на ринку розпитуємо у керівників провідних компаній на ринку ШМБ.

Технологія будівництва швидкомонтованих будівель (ШМБ) ґрунтується на використанні сталевого каркасу як основи, до якої прикріплені огороджувальні конструкцій.

У разі сучасного підходу до реалізації проєкту із застосуванням технології ШМБ можна досягти максимального ефекту з помірними витратами. Тож цілком логічно вводити швидкомонтовані будівлі з використанням сендвіч-панелей або вентильованих фасадів будуть найкращим рішенням для будівництва комерційної нерухомості ще багато років.

Михайло Штомпель

— Тенденція 2023 року полягає в тому, що існуюче зростання замовлень на швидкомонтовані споруди визначається зростанням обсягу державних замовлень, частка яких істотно зросла як в абсолютних значеннях, так і в структурі пакета замовлень.

Дмитро Васильєв

— Основним замовником таких споруд залишається середній та великий бізнес, проте кількість запитів на ШМБ значно зменшилась, або ж Замовник шукає способи максимально оптимізувати конструктив такої будівлі з метою тотальної економії, що є викликом для проєктантів таких будівель і підвищує ризики недовговічності та функціональної придатності будівлі.

Сергій Гончаренко

— За останні півроку попит на цей вид споруд значно збільшився. Особлива активність спостерігається в сегменті логістично-складських та виробничих приміщень.

Наприкінці минулого та на початку цього року великі компанії добудовували розпочаті ще до війни свої об’єкти. Станом на тепер спостерігається відчутний попит серед представників малого і середнього бізнесу з форматом споруд 2-5 тис. кв. м.

Костянтин Федоренко

— Попит на будівлі значно впав у зв’язку з неможливістю гарантувати безпеку ведення бізнесу, проте є компанії, які отримали додатковий попит на свою продукцію і готові розвиватися, попри загрози. Значні зміни призвели до сплесків попиту в деяких галузях діяльності.

Чи виникають наразі проблеми з окремими позиціями складових, що використовуються під час зведення швидкомонтованих будівель?

Михайло Штомпель

— Основний матеріал для виробництва швидкомонтованих будівель – це металопрокат. На сьогодні певні позиції виробляються в Україні, але широкий спектр замовлень розміщений на зовнішніх ринках. Так, під час комплектації швидкомонтованих будівель або повнокомплектних сталевих будівель для формування стінової та покрівельної огорожі використовується досить велика кількість матеріалів європейського виробництва.

Дмитро Васильєв

— З огляду на відносно простий конструктив та уніфікованість компонентів проблем із комплектацією не виникає. Усі матеріали є доступними у металотрейдерів.

Андрій Озейчук

— Дружківський завод металевих виробів, який виготовляв кріплення для монтажу металоконструкцій, з початком повномасштабного вторгнення був вимушений зупинити свою діяльність. Через це зараз постачальники швидкомонтованих будівель використовують лише імпортні кріплення.

Сергій Гончаренко

— Очевидно, що в теперішній ситуації є проблеми з комплектуючими для виробництва та постачання складових, необхідних для швидкомонтованих споруд, наприклад ускладнено постачання деяких позицій прокатного та листового металу. Через проблеми з логістикою зриваються терміни постачання матеріалів з Європи тощо.

Костянтин Федоренко

— Порушення ланцюжків поставок, складнощі з логістикою, зберігання і коливання цін ускладнюють ціноутворення та введення в експлуатацію об’єкта для локальних виробників швидкомонтованих будівель.

 


Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.